V Bystřici muž spadl ze střechy, poranil si páteř

Ilustrační foto

BYSTŘICE Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera dopoledne v Bystřici u těžce zraněného sedmatřicetiletého muže, který spadl z výšky zhruba čtyř metrů.

O nehodě byli pracovníci krajského operačního střediska prostřednictvím volání na tísňovou linku 155 informováni po půl desáté. Na pomoc zraněnému vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z třinecké základny a k misi vzlétl vrtulník leteckých záchranářů z Ostravy.

Muž ve věku sedmatřiceti let spadl v výšky okolo čtyř metrů, když pracoval na lešení při opravě rodinného domu. – Podle svědků byl krátce v bezvědomí, se zasahujícími posádkami však již později komunikoval. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo závažné poranění v oblasti krční páteře a zranění hlavy. Týmy ZZS pacienta zajistily krčním límcem a uložily do podtlakové matrace. Po zajištění žilního vstupu, podání léků a dalších opatřeních byl vrtulníkem šetrně transportován do Fakultní nemocnice Ostrava. Do péče jej převzali zdravotníci oddělení urgentního příjmu – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Komentáře