V Dolní Lomné muž vypadl z traktoru a těžce se zranil

DOLNÍ LOMNÁ Devětačtyřicetiletý muž řídil na svahu traktor s přívěsem. Stroj se však na šikmém terénu převrátil a následně kutálel dolů. Muž z traktoru během nehody vypadl a těžce se zranil.

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera u vážné nehody. Ve čtvrt na dvanáct bylo krajské operační středisko ZZS kontaktováno s informací, podle které došlo k nehodě traktoru v terénu u obce Dolní Lomná. Přesněji řečeno traktor se na strmém svahu převrátil a začal kutálet dolů. Naneštěstí traktorista byl uvnitř stroje a během nehody z něho vypadl.

Na místo ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z jablunkovské základny a zároveň vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. – Postižený zůstal při vědomí, utrpěl však vážné zranění. Lékař záchranné služby zjistil při prvotním vyšetření poranění v oblasti hrudníku a páteře, rovněž vícečetné povrchové oděrky. Záchranáři zajistili pacienta krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, podali kyslík a zahájili podávání potřebných léků. Vrtulník poté muže šetrně transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Foto: TZ

 

Komentáře