V Dolní Lomné obdivovali (nejen) medvědy

DOLNÍ LOMNÁ Velkému zájmu milovníků přírody se těšil třetí ročník festivalu s názvem Medvěd – král šelem Karpat, který uspořádalo zážitkové centrum URSUS v Dolní Lomné.

Třebaže název festivalu, na který zavítala široká veřejnost, zejména rodiny s dětmi, zní jednoznačně, na své si přišli nejen obdivovatelé medvědů ale milovníci beskydské přírody vůbec.

Naše centrum se zabývá primárně přírodou Beskyd, její ochranou a zvyšováním osvěty,“ vysvětlila ředitelka zážitkového centra URSUS Jana Karpecká.

Šéfovou, která pro hosty opět uvařila znamenitou kopřivovou polévku, velice potěšil zájem veřejnosti. „I když víkendové počasí moc příznivé nebylo, děkuji všem, kteří k nám zavítali. Mé díky rovněž patří všem odborníkům, kteří nám sem jezdí pomáhat a předávají návštěvníkům své letité zkušenosti,“ dodala Karpecká.

S čím vším se mohli návštěvníci festivalu Medvěd – král šelem Karpat setkat? „S bylinkami, rostlinami, s brouky a vůbec se všemi živočichy vyskytujícími se v Beskydech, o kterých mnohdy ani nevíme,“ vylíčila Karpecká. Každé stanoviště bylo připraveno zážitkovou formou, ti nejmenší si vyzkoušeli svou šikovnost prostřednictvím kreativních dílniček.

Na jaře v URSUSU proběhl první ročník festivalu Ze života hmyzu. „Je dobré, abychom si všichni uvědomili, jaké krásy nás obklopují, co všechno máme takříkajíc za humny. Kolikrát ani není nutné jezdit do zahraničí, třeba někam do Alp,“ zdůraznila Karpecká.

Komentáře