V Dolní Lomné postavili dneska most

DOLNÍ LOMNÁ Po necelých pěti měsících od zahájení rekonstrukce byla dnes naproti Hospůdky Doma položená nová mostní konstrukce přes řeku Lomňanku. Investice, která obnášela i rekonstrukci lávky v areálu Matice Selzské, si vyžádala necelých šest milionů korun.

– Důvod zahájení rekonstrukce byl jednoznačný – havarijní stav mostu, konkrétně jeho patek. Kdybychom rekonstrukci neprovedli, museli bychom postavit značku zákaz vjezdu pro všechny nákladní vozidla. Dalším důvodem byla nevyhovující výška mostu. Jinak řečeno, most by neustál stoletou vodu. Most tak bude nejenom vyšší, ale i o tři metry delší – popsala v krátkosti probíhající rekonstrukci starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová.

Rekonstrukce, jejíž termín ukončení je naplánován v listopadu, je vyčíslená na necelých šest miliónů korun. Dotaci ve výši 75 procent poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj.

Jak probíhalo dnešní pokládání mostovky se můžete podívat na foto, které do naší redakce zaslal Vlastimil Kaniok z Hospůdky Doma. Děkujeme!

 

 

Komentáře