Jablunkovanka své jubileum oslavila koncertem

JABLUNKOV Dechový orchestr „Jablunkovanka“ oslavil v neděli koncertem krásných 30 let svého působení. Své věrné příznivce potěšil v sále jablunkovského Domu PZKO.

Zaplněný sál, nadšení diváci, skvělý repertoár, excelentní výkon dechového orchestru a úžasní zpěváci – tak se dá ve zkratce popsat nedělní odpoledne s Jablunkovankou.

Celým koncertem diváky provázela s grácií sobě vlastní zpěvačka Taťána Groušlová.

„Koncert jsme rozdělili do dvou částí. V první jsme zpívali starší písně, které posluchači znají z koncertů nebo CD. Skladby jsme vybírali velmi pečlivě, jednak aby se nám hrály dobře, jednak aby se líbily,“ vysvětlila Groušlová.

V první části orchestr poděkoval svému dlouholetému zpěvákovi Bohuslavu Martynkovi, který si s obrovským nasazením zazpíval pár skladeb. V druhé části orchestr představil nové skladby, které se rovněž velmi líbily.

A co na koncert řeklo publikum?

„Przed chwilą zakończył się jubileuszowy koncert“Jabłonkowianki“, wspaniałej kapeli dętej. Wrażenia artystyczne są niesamowite. Repertuar był wybrany z górnej półki, bukiet pomysłów muzycznych wykonanych z największym polotem. Nawet w pewnym momencie pobrzmieli Beatlesi. Coś niesamowitego. Solistki i soliści to osobny rozdział. anielskie głosy kobiece pięknie współbrzmią z czystym męskim. Cała oprawa konferansjerską w wykonaniu Pani Tani Groušlovej – to perełka w tym fachu. Dziękuję serdecznie za zaproszenie,“ zhodnotil odpoledne Jan Juroszek z Polska, protože jablunkovská kapela má své příznivce i v sousedním Polsku.

„Bylo to skvělé odpoledne, bylo to příjemné jen tak se posadit a poslouchat a nasávat tu příjemnou atmosféru,“ doplnila starostka Písku Věra Szkanderová.

„Velmi slušný dechový orchestr s pestrým repertoárem, takových na severní Moravě moc není, myslím, jsme rádi, že jsme přijeli,“ zhodnotili další návštěvníci.

Přejeme „Jablunkovance“ do dalších let hodně úspěchů, nových nápadů a stále více posluchačů.

 

 

Komentáře