Vendryňská dýňová příprava na Halloween

VENDRYNĚ V pátek v Czytelni Strašilo pod věží. Zpod rukou zhruba 210 vendryňských občanů ve věku jeden až sto let se vynořovaly děsivé tváře různorodých tvarů a grimas. Jedno však měly společné – všechny byly oranžové.

Jednalo se o velmi kreativní a veselou přípravu na Halloween, kterou pořádali vendryňští hasiči. Se vší vehemencí dětské fantasie a pomocné ruky rodičů  si všichni jaksepatří užívali toto tvořivé podzimním sluníčkem prosvícené odpoledne. Výsledkem pak byla spousta více či méně strašidelných dýňových obličejů.

 

Kromě rukodělné dýňové tvorby s radostí a spokojeností děti uvítaly rovněž večerníček „Gruffalo“ tedy bajku o myšce chytré jako liška, moudré jako sova a lstivé jako had, kterou zahráli herci z třinecké knihovny. Tečkou za celou akcí byla stezka odvahy, kterou děti prošly s lampióny v ruce a za odměnu dostaly něco sladkého na zub a svítící balonek.

Nutno dodat, že vendryňský Sbor dobrovolných hasičů je v pořádání podobných akcích velice aktivní – kromě Strašení pod věží (více foto najdete zde) pořádá rovněž Vítání jara, Pálení čarodějnic či Den dětí.

 

Komentáře