Hyundai skončil v Lomňance pod jezem

HORNÍ LOMNÁ Něvšední zásah mají za sebou moravskosležští hasiči. Minulý týden museli totiž vyprostit auto z Lomňanky. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné.

Čtyři jednotky hasičů se zapojily v pátek do likvidace nehody osobního automobilu Hyundai Kona, jehož řidič a tři spolucestující s ním sjeli do vody pod jez beskydské řeky Lomné v  Horní Lomné. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné.

Nehoda se stala před devátou hodinou ranní. Do Horní Lomné ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Třinec, dodatečně byl povolán – k vyproštění auta z vody – automobilový jeřáb AJ 60 Demag/Terex s mobilní kontejnerovou dílnou (ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh). Zasahovaly zde i dvě jednotky dobrovolných hasičů z Jablunkova a Mostů u Jablunkova – uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Dodal, že auto mělo ve vodě zcela ponořená kola, a zezadu bylo „sprchováno“ ledovou vodou z jezu.

Na pomoc vyjely také dva týmy záchranářů, a to ze základen v Třinci a Jablunkově. –Posádky záchranné služby ošetřovaly čtyři zraněné, kteří v automobilu cestovali. Všichni utrpěli lehká nebo středně těžká zranění, ponejvíce v oblasti hlavy, v jednom případě horní končetiny. Byli také promočení a záchranáři se kromě jejich ošetření museli postarat také o zajištění tepelného komfortu pacientů. Po poskytnutí péče byli všichni přepraveni do třinecké nemocnice a předáni na urgentním příjmu a chirurgické ambulanci – sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Nutno dodat, že při havárii ani během dopoledního vyprošťování automobilovým jeřábem neunikly do řeky žádné provozní kapaliny. Hasiči však ihned po příjezdu k nehodě položili na hladinu řeky pod místem nehody sorbční hady. Auto z Lomňanky vytáhl hasičský automobilový jeřáb z Ostravy-Zábřehu a položil koly na okraj silnice.

Foto: HZS MSK

Komentáře