Učitelky zachránily dítěti život

TŘINEC Ilona Heczková, Dana Staszková, Irena Kubiková, Alexandra Korzecová – tyto čtyři dámy zachránily život malému chlapci.

„Momentálně spíš na to chceme zapomenout,“ tvrdí statečné ženy, pro které celá událost byla hodně stresující. Naštěstí vše dopadlo dobře.

Do družiny v Základní škole Kaštanová v Třinci přišla pro svého staršího potomka žena, která v náručí držela čtyřletého chlapce. Učitelka si všimla, že dítě nedýchá, je celé modré.

Další vychovatelka se podívala chlapci do úst, jestli nemá zapadlý jazyk.

„Vzali jsme mamince dítě z náruče, převrátily jsme ho přes koleno. Po prvním úderu vypadl knoflík, dítě ale stále nedýchalo. Tak paní vychovatelka Kubiková řekla, že musíme silněji i kdybychom dítěti měli zlámat žebro,“ popisuje krušné chvíle Dana Staszková. Naštěstí se pak dítě nadechlo.

Další žena už komunikovala se záchranáři. Mezitím učitelky také musely uklidňovat sourozence chlapce i ostatní děti v družině. Záchranáři se za chvíli objevili a odvezli chlapce do nemocnice.

Po celé události přišla ženám za jejich čin poděkovat jak babička, tak i maminka chlapce. Učitelky se dočkaly i ocenění ze strany města. Včera na zastupitelstvu jim za jejich čin poděkovala starostka Věra Palkovská.

Komentáře