Bude na obchvatu nutná dálniční známka?

Ilustrační foto

REGION Víte, že po nové cestě už jezdíme víc jak dva týdny? Přinášíme odpovědi na nejčastější dotazy spojené s obchvatem Třince.

  1. Musím mít dálniční známku, když chci jet po obchvatu?

V současné době určitě ne, je to zřejmé i z dopravního značení. „Jedná se o silnici I. třídy, bez ohledu na to, jak jí občané říkají. Zpoplatnění pro nákladní vozidla nad 3,5t (mýto) je stejné jako na staré silnici I/11 a je nainstalováno. O jiném zpoplatnění se neuvažovalo, nejedná se o dálnici,“ uvedla Nina Ledvinová, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

2. Kdy bude hotový sjezd na Bystřici?

„Zhotovitel uvádí, že by chtěl mimoúrovňovou křižovatku dokončit ještě v listopadu. Hodně bude záviset na povětrnostních podmínkách,“ tvrdí Ledvinová. Pokud bude nepříznivé počasí, sjezd bude hotov nejpozději v únoru.

3. Proč není výjezd z obchvatu v Neborech hlavní silnicí?

Tato otázka se často objevuje v souvislosti s kolonami, které se na obchvatu Třince dělají u sjezdu v Neborech. Proč není možné, aby řidiči vyjíždějící z obchvatu měli přednost, vysvětlovala na posledním jednání zastupitelstva starostka Třince Věra Palkovská. „Bezpečnější je, když stojí auta na obchvatu, kde jsou dva pruhy, než když stojí tam, kde je pouze jeden pruh. Může dojít k nehodě, někdo bude potřebovat, aby se k němu dostali zdravotníci, hasiči. Dle odborníků je bezpečnější, když bude komplikovanější výjezd z obchvatu, protože tam jsou dva pruhy a hasiči a záchranáři se tak i přes kolony dostanou tam, kam potřebují,“ vysvětlovala.

Komentáře