Třinečáci cestou do práce ujeli na kole 28 tisíc kilometrů

TŘINEC V rámci letošní výzvy Do práce na kole, která se konala v průběhu celého května, třinečtí ujeli na kole přesně 28 417 kilometrů. Tři týmy vylosované ze všech účastníků obdržely ceny, které potěší každého cyklistu. Zároveň Třinecké železárny samostatně ocenily ještě týmy složené ze svých zaměstnanců, kteří cestou do werku zdolali 11 594 kilometrů.

Výsledky za Třinec byly vyhlášeny ve středu 16. června před knihovnou. – Do výzvy se zapojilo 102 účastníků, kteří najezdili na kole a nachodili pěšky 28 417 km (25 195 km ujeli na kole a 3 222 ušli pěšky). V celé ČR se nachodilo a najezdilo celkem 5 424 963,4 km – zhodnotil letošní výsledky třinecký koordinátor výzvy Leszek Gryga z odboru dopravy magistrátu města. Pro zajímavost dodal, že kdyby každý z těchto kilometrů byl absolvován autem s konvenčním spalovacím motorem, pak by vzrostly emise oxidu uhličitého o téměř 700 tun.

Děkujeme všem, kteří se do výzvy zapojili, že udělali něco pro životní prostředí v našem městě. Cyklistická doprava má v Třinci zelenou a krok po kroku každoročně zlepšujeme cyklistům podmínky, které jim usnadňují jízdu na kole, ať už to jsou vyhrazené cyklopruhy a cyklostezky, servisní stojany, cyklopumpy, bezpečná úschova kol či nabíječky pro elektrokola – dodala primátorka Věra Palkovská.

Pokud se jedná o werkovou část výzvy, aktivity se ujalo 34 zaměstnanců hutě i dceřiných firem, kteří najezdili od 60 do tisíce kilometrů.

I když se neklade důraz na to, kolik kdo ujede, pro zajímavost dodejme, že v Třinci nejvíce ujel jednotlivec něco přes 1 600 km.

Foto: TZ

Komentáře