Na Pasekách mají nové hřiště

BYSTŘICE Obyvatelé bystřické lokality Na Pasekách mohou sportovat ve velkém. V místě starého, nevyužívaného hřiště vzniklo hřiště zbrusu nové, multifunkční, pro 14 sportů.

Na revitalizaci hřiště, které bylo postaveno v roce 1977 v rámci Akce „Z“, a které již nikdo 11 let nevyužíval, obec získala dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. Ta pokryla 60 procent z celkových nákladů ve výši 2,5 milionů korun.

Stavební práce začaly po Velikonocích. Nyní, v místě, kde kdysi byly dva tenisové kurty, volejbalové a fotbalové hřiště, stojí zbrusu nová oplocená multifunkční plocha o rozměrech 34 x 18 metrů. Jak informoval místostarosta Bystřice Marcel Čmiel, na multifunkčním hřišti lze provozovat 14 sportů. K dispozici je rovněž badmintonové hřiště s mobilní sítí, kterou lze sundat a využít toto hřiště pro jiné aktivity, například aerobik. Jelikož je k dispozici i beach volejbalové hřiště, tedy s pískem, na své si přijdou i zastánci plážových sportů.

Pokud se jedná o využití, hřiště bude zdarma. – Chceme, aby občané v lokalitě Na Pasekách našli cestu za sportem, takže nebudeme vyžadovat žádné platby. Pro využití však bude nutná online rezervace v rezervačním systému, jež bude dostupný na stránkách obce – uvedl místostarosta obce. Zároveň dodal, že hřiště mohou zdarma využít všichni zájemci, nejen z Bystřice.

Nové, multifunkční hřiště najdete vpravo u cesty ve směru na Košařiska, mezi hospůdkou Ranč a křižovatkou Na Křivé (úzká cesta vede prudce dolů). V rámci revitalizace vznikla i parkovací plocha pro několik aut.

Foto: ikz

Komentáře