V Galerii vystaví svá díla František Kowolowski, významný rodák z Jablunkova

TŘINEC V pondělí 23. ledna v 18.00 hodin se uskuteční vernisáž výstavy jablunkovského rodáka Františka Kowolowského. Představí svá díla inspirovaná pomíjivostí, uměleckou recyklací, spojením věcí s určitým místem a manipulací s jeho významem v daném kontextu.

Významný současný výtvarník František Kowolowski studoval v Ateliéru malby Jana Tarasina a Ryszarda Winiarskiego na Akademii výtvarných umění ve Varšavě. Věnuje se malbě, performanci, instalaci, videu a fotografii. Ve své tvorbě využívá také zkušenosti ze zákulisí uměleckého provozu. Profiluje se především v rámci ostravské scény, pro kterou je typická specifická forma umělecké subverze a ironie. Zkoumá možnosti vlastního tělesného nasazení umělce. Kromě tvorby se intenzivně věnuje také kurátorské činnosti. Především jako kurátor je také vnímán v Brně, svém bydlišti. V Ostravě pak je jedním ze základních pilířů Ostravské univerzity, coby vedoucí Ateliéru malby II. Společně s Jiřím Surůvkou a Petrem Lysáčkem je jedním ze členů umělecké skupiny František Lozinski, o.p.s.

V pondělí 6. února se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy s kunsthistoričkou Veronikou Chmelařovou. Akce odstartuje v 9.30 v Knihovně Třinec a pak bude pokračovat v Galerii města Třince v TRISII.

Výstava potrvá do středy 22. únor

Komentáře