TŘINEC Třinecké kino Kosmos opět uspělo na celostátní úrovni. V konkurenci jednosálových kin v žebříčku návštěvnosti obsadilo v rámci celé ČR neuvěřitelné 6. místo. V rámci Moravskoslezského kraje je městské kino Kosmos v návštěvnosti na špici.

„Vysoká návštěvnost samozřejmě každého kinaře těší. Ceníme si ji o to víc, že jsme nedávno díky covidovým restrikcím zažili i prázdné sedačky a ztichlý sál. Naštěstí si k nám diváci opět cestu našli a my se snažíme o ně dobře postarat, vyjít vstříc jejich nejen filmovému gustu,“ komentuje mimořádné výsledky kina jeho ředitelka Regina Szpyrcová.

V roce 2022 biograf v Třinci navštívilo 54 715 diváků, kteří shlédli 926 filmových představení. Třemi nejnavštěvovanějšími snímky roku se staly české filmy  Tajemství staré bambitky 2, Vyšehrad: Fylm a Tři tygři ve filmu: Jackpot. Ze zahraničních filmů nejvíce táhly Avatar, The Way of Water, Mimoni 2, Padouch přichází a Top Gun, Maverick.         .

Díky šesté příčce v návštěvnosti se třinecký Kosmos dostal do společnosti takových dlouhodobých premiantů, jako jsou pražská kina Bio oko a Aero a kino Hvězda z Uherského Hradiště, ostravská Luna.

Co všechno děláte, abyste přilákali diváky do kina?

„Dobře víme, že k diváckému zájmu je zapotřebí mnoha přísad, aby nabídka byla skutečně lákavá. Kromě nabídky atraktivních snímků, která je zásadní, návštěvnost ovlivňuje třeba roční sezóna nebo aktuální počasí. My se ale zaměřujeme na to, co ovlivnit můžeme. Vylepšujeme prostředí a služby a pečlivě sestavujeme program tak, aby byl lákavý, pestrý a  namixován ve správném poměru. A to vše za přijatelnou cenu,“ prozradila Szpyrcová.

Plánujete nějaké novinky?

„V únoru (25. 2. 2023) uplyne přesně 55 let od otevření kina Kosmos. Vzpomínat a oslavovat se u nás ale bude celý měsíc. Během něj si kino své půlkulaté výročí připomene trojicí stěžejních akcí, jako je Dámská jízda s předpremiérou českého filmu Ostrov a Valentýnské kino se zvýhodněným párovým vstupným, vyvrcholením se pak stane celodenní sobotní program Narozeninového kina,“ zakončila Szpyrcová.

Komentáře