V kraji začala fungovat bezplatná konzultační Energolinka

  MSK Krajská Energolinka, která je v provozu od dnešního dne, lidem poradí, jak řešit přechod k novému dodavateli energií.  Linka 800 720 210 je bezplatná a funguje ve všední dny od 8 do 16 hodin.

   

  Tisícovky domácností v Moravskoslezském kraji řeší kvůli krachu Bohemia Energy přechod k novému dodavateli energií. Moravskoslezský kraj proto zřídil ENERGOLINKU, kam si lidé mohou zdarma zavolat o radu. Operátoři linky volajícím pomohou se v této situaci zorientovat, poradí jim, jak postupovat, také upozorní na možná úskalí nových smluv.

  Spousta lidí už přešla nebo bude muset přejít k novému dodavateli energií. Je nám jasné, že je tato situace velmi nepříjemná, spousta lidí jí nerozumí, neumí se v ní zorientovat. Lidé neví, co jim hrozí, netuší, co mají dělat, na koho se obrátit a na co si mají při podpisu nových smluv dávat pozor. Prostě potřebují poradit, aby třeba nenaletěli nějakému energošmejdovi a nenechali se zruinovat. Proto jsme zřídili krajskou konzultační ENERGOLINKU – uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

  Krajská konzultační Energolinka je primárně určená pro ty, kteří třeba nemají přístup k internetu, nebo nejsou v jeho používání tolik zběhlí. Týká se to hlavně seniorů nebo sociálně slabších rodin. – Taky lidem poradíme, jak se poprat s vysokými zálohami, kterým se bohužel v nejbližší době zřejmě nevyhneme. Prostě v tom nechceme lidi z našeho kraje jen tak nechat – dodal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro průmysl a energetiku Jakub Unucka.

  Například bývalí klienti společnosti Bohemia Energy buď stihli podepsat smlouvu s jinou společností, nebo jim energie začal dodávat dodavatel poslední instance. Ten však ze zákona musí energii dodávat půl roku. Pak už by měli mít lidé podepsanou smlouvu s novou společností, která jím bude energie dodávat dlouhodobě.

  Bezplatnou ENERGOLINKU 800 720 210 provozuje Krajský úřad Moravskoslezského kraje ve spolupráci s odborníky z Moravskoslezského energetického centra, krajské příspěvkové organizace, a to každý všední den od 8 do 16 hodin. Na webu Moravskoslezského kraje budou postupně zveřejňovány odpovědi na nejčastější dotazy, které se na ENERGOLINCE řeší, lidé zde také najdou další důležité informace a tipy.

  Komentáře