V Mostech závodili nejmladší lyžaři

MOSTY U JABLUNKOVA Lyžařský areál v Mostech u Jablunkova se minulou sobotu stal dějištěm sedmého a osmého v pořadí závodu Madeja sport cup. V Mostech se tak sešli nejlepší malí lyžaři z celé Moravy a Slezska.

Madeja sport cup je dvanáctikolový závod v obřím slalomu nejmladších lyžařů. Do celkového hodnocení se započítává výsledky šesti nejlepších umístění. Na start mostecké sjezdovky se v sobotu postavilo 137 malých lyžařů z 28 klubů. Organizátorem akce byl domácí klub SKI MOSTY.

Letošní počasí lyžařům moc nepřeje, a tak do poslední chvíle nebylo jasné, jestli se závody uskuteční. Nakonec vše dobře dopadlo a členové SKI MOSTŮ souboj s nepříznivou zimou vyhráli a oba závody se úspěšně odjely.

„Ještě ráno to vypadalo všelijak, sníh byl měkký, v noci nemrzlo, navíc byla mlha. Věděl jsem, že nachystat trať nebude jednoduché, ale nakonec vše dopadlo na výbornou. Technická četa odvedla skvělou práci. V průběhu závodu začalo svítit i sluníčko. V klubu máme akční rodiče, kteří ochotně přijdou pomoct. Závody organizujeme již nějaký ten rok, všichni ví, co mají dělat. Pracovat s takovým týmem je radost,“ zhodnotil organizaci závodů trenér nejmladších závodníků SKI MOSTY Ryszard Staszowski.

                    Rodiče dělali možné i nemožné, aby se závody uskutečnily.

„Organizátoři měli náročnou práci, aby přichystali trať, ale nakonec se jim to povedlo. V Mostech se nám líbí, panuje tady přátelská atmosféra, organizace klapla na výbornou. Velkým magnetem je pro děti bobová dráha,“ chválili závody rodiče malých sportovců.

Domácí klub SKI MOSTY měl zastoupení i na stupních vítězů. Největší úspěch zaznamenala Sara Folwarczná, která získala třetí a čtvrté místo, Viktorie Grohmann se umístila na sedmém a devátém místě. Ondra Wojtyla si dojel pro šesté a sedmé místo.

Pochválit je třeba všechny naše malé závodníky, kteří svými výkony sbírají body do klubu, který momentálně figuruje na 5.místě. Každý chce vyhrát, to je normální, ale vítěz může být jen jeden. Zvláště malí závodníci si zaslouží pochvalu, protože se snaží poctivě a tvrdě trénovat, i ten poslední do své jízdy dá všechno,“ dodal na závěr trenér Staszowski.

Nejmenší závodníky čekají závody na Karolince, pak finále na Bílé.

Foto: R.Dunděra, R.Staszowska

 

Komentáře