Pohádkové soboty aneb kultura pro každého

JABLUNKOV Pohádkové soboty se od minulého roku staly nedílnou součástí kalendáře akcí Jablunkovského centra kultury a informací. Konají se jednou za měsíc v reprezentačním sále jablunkovské radnice.

„V roce 2019 Jablunkovské centrum kultury a informací připravilo novinku, cyklus sobotních divadelních představení pro děti a rodiče. Inspiraci jsme našli v koncertech vážné hudby, které se těší velkému zájmu. A tak se zrodil nápad, proč neoslavit i ty nejmenší a vykouzlit úsměv na dětských tvářích,“ prozradila ředitelka Jacki Gabriela Niedoba.

Nápad se setkal s velkou odezvou. Divadelní představení nadchly nejen děti, ale i rodiče a prarodiče, a tak Pohádkové soboty pokračují i v roce 2020. Sál je vždy nabitý k prasknutí.

První letošní pohádkou byl příběh O líných strašidlech v podání divadelního spolku FAMUS. V únoru to byla pohádka Pat a Mat, kterou zahrálo divadlo Křesadlo.

„Těší nás, že pohádková představení se těší takové oblibě, plný sál je pro nás odměnou a známkou toho, že to děláme dobře. Pohádky nám nejen přinášejí radost, ale i ponaučení. S nimi je život zkratka kouzelnější a krásnější,“ doplnila Gabriela Niedoba.

Další Pohádková sobota se bude konat 28. března od 17.00, tentokrát se můžete těšit na pohádku O Červené Karkulce. Další pohádky budou až v listopadu a prosinci. Vstup je zdarma, projekt je financován z rozpočtu města Jablunkova.

Foto: Jacki, J.Jurzykowski, XY

Komentáře