Základní část skončila, v SHL se hraje play-off

TŘINEC Základní část, v níž si to dvanáct týmů rozdalo o osm míst zaručujících postup do nadstavbové fáze, už má Slezská hokejová liga za sebou.

Karvinskou konferenci ovládlo s 23 body Dynamo Havířov před Lavinou Těrlicka (20 bodů). Do čtvrtfinále play-off se prodrali rovněž albrechtičtí Aliens (16 bodů) a Silesians Havířov (10 bodů).

Třineckou konferenci opanovali s 29 body Rytíři z Nýdku. Druzí za nimi skončili třinečtí Faraoni s 24, třetí místo obsadili hokejisté Nebor (21 bodů) a posledním postupujícím se stali třinečtí Eagles (20 bodů).

Nyní už přišlo na řadu tolik očekávané play-off. V Třinecké konferenci se proti sobě postavil Nýdek a Eagles, druhou dvojici tvoří Pharaohs a Nebory. V karvinské konferenci proti sobě hrají Těrlicko a Albrechtice a k vidění je také havířovské derby.

Play-off:

PHARAOHS TŘINEC – HC NEBORY „C“ 3:0

Úvodní zápas prvního kola play off, přinesl očekávaný boj. Rozhodlo se v první třetině, v níž Pharaohs vsítili tři branky. „Nebory jsou velice silné mužstvo, není jednoduché je porazit. O to více těší, že všechny tři formace odvedly to, co bylo před zápasem domluveno. Velmi dobře zahrála obrana. Naše první vítězství v této sérii bylo postaveno na týmovosti a výborném gólmanovi. Co nepotěší, je velké množství trestných minut. Hráli jsme i dvouminutové dvojnásobné oslabení. Branku jsme se štěstím nedostali, ale stálo nás to mnoho sil. Příště to štěstí mít nemusíme,“ uvědomili si hráči Pharaohs.

VHK RYTÍŘI NÝDEK – EAGLES TŘINEC 3:1

Hokejisté Nýdku pokořili třinecké Eagles díky přesným trefám Lukáše Marthause, Marka Pava a Jakuba Pava. Odvety jsou na pořadu již tuto sobotu.

Komentáře