V souvislosti se silným větrem vyjížděli hasiči k více než 300 případům

REGION Kvůli větrné smršti, která se prohnala v sobotu 4. úora nad Moravskoslezským krajem, měli hasiči od brzkého sobotního rána plné ruce práce. V souvislosti se silným větrem museli vyjet k 306 událostem, na kterých se podílelo 167 jednotek. 

V okrese Karviná vyjeli hasiči v 15 případech, v okrese, Frýdek-Místek se jednalo o 37 událostí, 55 v okrese Nový Jičín, 57 jich bylo v Opavě, 70 událostí řešili hasiči v okrese Ostrava a největší počet připadl na okres Bruntál, kde hasiči vyjížděli k 72 událostem.

Hasiči nejčastěji vyjížděli mezi 3. a 12. hodinou, kdy zaznamenali 272 událostí. Po poledni, kdy začal vítr slábnout, počet zásahů klesl. Hasiči nejčastěji odstraňovali popadané stromy a větve, v několika případech sundávali nebo upevňovali plechy na střechách domů.

V katastru obce Konečná u Bílé v Beskydech spadl strom na dráty nízkého napětí a na projíždějící automobil, došlo zároveň k poškození svodidel. Šokovaný řidič vyvázl bez zranění. Hasiči nejprve odstranili strom z vozidla, to poté odtlačili ke krajnici a strom dořezali. Po ukončení činnosti hasičů bylo místo zásahu předáno Policii ČR k došetření.

Vzhledem ke snížení rychlosti větru a jeho pohybu směrem dál na východ, se nepředpokládá, že by události spojené s ním měly přibývat.

Zdroj a foto: Hasiči MSK

Komentáře