Tento týden začíná Třinecké kulturní léto

TŘINEC K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří multižánrový festival Třinecké kulturní léto (TKL). V červenci sice do naplánovaných akcí zasáhla koronavirová opatření krajské hygieny, která v našem okrese omezila počet účastníků hromadných akcí, ale srpen bude kulturou o to více nabitější.

Věřím, že si i letos kulturní léto v Třinci užijeme, i když až od srpna. Na šňůru poutavých vstoupení můžeme těšit dvakrát týdně, vždy v úterý a čtvrtek v podvečer, a už si je nenecháme ujít. Budeme muset samozřejmě i nadále reagovat na změny a opatření krajské hygienické stanice, ale chceme aspoň v druhé polovině prázdnin lidem nabídnout možnost pobavit se a užít si léto. Letošní program TKL je pestrý a věřím, že si v něm každý najde to svoje – uvedla primátorka Věra Palkovská.

Třinecké kulturní léto odstartuje ve čtvrtek 30. července v 17.00 hodin, kdy se na náměstí Svobody můžeme těšit na bubenickou Samba Brasil Show. – Zahájení TKL proběhne ve velkolepém stylu! V Třinci zahrají bubeníci s frontmanem Santiagem Ferreirou z Brazílie. Jejich hudba, inspirovaná Jižní Amerikou a sambou, je plná energie a temperamentu. Věříme, že si jejich vystoupení užijete i v rouškách – přiblížila úvodní akci Lucie Olszarová ze společnosti TRISIA.

Série pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu by pak měla pokračovat na obou náměstích každý úterní a čtvrteční podvečer až do 27. srpna, kdy ji ukončí koncerty třinecké rodačky a vítězky páté řady Česko-slovenská SuperStar Terezy Maškové a zpěváka Jana Nedvěda, který si říká Jen.

Za nepříznivého počasí se akce uskuteční uvnitř v prostorách kulturního domu TRISIA. Zároveň připomínáme, že podle nařízení krajské hygieny zůstává v našem regionu v platnosti nošení roušek i na venkovních akcích.

Komentáře