V Třinci trvá výměna popelnic

TŘINEC Do konce srpna na území Třince bude vyměněno devět tisíc nádob na směsný komunální odpad a bioodpad.

Výměnu popelnic, která začala 12. srpna, provádí v Třinci nový dodavatel služeb svozu a zpracování odpadu, který zároveň majitele rodinných domů vyzývá, aby popelnice nechávali před domem.

Zavázali jsme se změnit služby k lepšímu a začínáme mimo jiné výměnou starých nádob za nové. Velké kontejnery jsou na sídlištích běžně přístupné, avšak majitelé rodinných domků své nádoby často vytahují ven pouze v den svozu. Proto je chceme požádat o součinnost, aby obě nádoby po dobu dvou týdnů ponechali u komunikace, aby je naši zaměstnanci mohli vyměnit za nové –  uvedl Tomáš Ondraszek, vedoucí komunálních služeb ve společnosti Smolo CZ, která je nástupnickou organizací společnosti Nehlsen Třinec.

Doposud se na území Třince používají různé typy nádob na odpad, teď dochází k jejich sjednocení. Žádná stará popelnice ale neskončí na skládce. Ty, které jsou již ve velmi špatném stavu, budou po vyčištění materiálově využity jako surovina pro výrobu nových. Ty, které jsou v dobrém stavu nebo se dají opravit, budou opraveny, důkladně vyčištěny a budou sloužit dál v rámci celého kraje.

Komentáře