V Třinci zdraží svoz odpadů o 220 korun za rok

TŘINEC Na včerejším zasedání třinečtí zastupitelé rozhodli o zvýšení ceny za svoz odpadů z původních 500 korun na 720 korun. Navýšení poplatku souvisí s rostoucími náklady na svoz.

Od roku 2005 obyvatele Třince platili za svoz odpadů ročně 500 korun, nyní, po včerejším rozhodnutí zastupitelů, od ledna 2022 zaplatí 720 korun. – Vzrůstají ceny pohonných hmot, mzdy, energie, náklady na údržbu svozové techniky. Rostou i ceny za ukládání komunálního na skládky, čili skládkovné, které vyplývá ze zákona. Náklady na odpadové hospodářství jsou významnou položkou rozpočtu a dosahují zhruba 49 milionů korun a jen v letošním roce město doplácelo na občana 815 korun – zdůvodnila navýšení ceny primátorka města Věra Palkovská.

Sociální odbor magistrátu města Třince je připraven těm obyvatelům, kteří se nacházejí v tíživé ekonomické situaci a mohli by mít se zvýšenými poplatky za odpady problém, poradit ve využití možností sociálních dávek Úřadu práce.

Odpadové hospodářství v Třinci má od 1. ledna letošního roku na starosti firma Smolo CZ a.s., dřívější smlouvu – z roku 1998, mělo město uzavřenou se společností Nehlsen Třinec, s.r.o.

Komentáře