Vandalové řádí v třineckém lesoparku, dokonce poničili most

TŘINEC Třinecký lesopark i veřejná prostranství v Třinci dostávají v posledních měsících pořádně zabrat. Poničený mobiliář, převrácené koše či hromady odpadků jsou skoro na denním pořádku.

Každý den lesopark procházíme a bohužel není týden, abychom nenarazili na stopy po vandalech. Každou chvíli jsou převrácené odpadkové koše, počmárané orientační tabule, poničené lavičky a kolem nich hromady odpadků. Vrcholem bylo totálně zničené zábradlí u mostku přes potok. Jeho oprava půjde do desetitisíců korun, které bychom mohli využít úplně jinde, třeba na nové herní prvky pro děti – popsal své zkušenosti ředitel STaRS Radek Procházka. Nutno dodat, že nedávno muselo město řešit i polámané lavičky.

Primátorka Třince Věra Palkovská řádění vandalů zčásti připisuje době covidové. – Lidé mají obavy z budoucnosti, žijí v nejistotě, ale co je nejhorší, covid se hodně podepsal na dospívající mládeži, která tráví mnohdy celé dny sama bez dohledu rodičů. Po absolvování distanční výuky nemají náctiletí žádné volnočasové aktivity, nehýbou se, jen hrají počítačové hry nebo komunikují skrze sociální sítě, stávají se závislými na mobilech a počítačích. Nedostatek jiné smysluplné činnosti pak může vést k úzkostem, frustraci a agresivnímu chování, které se projeví formou vandalství. S tímto problémem se více potýkají v celé ČR zejména města a bohužel i my – uvedla.

Foto: TŽ

Komentáře