JABLUNKOV Příznivce Dechového orchestru Jablunkovanka, kteří zaplnili sál jablunkovské radnice, velice potěšil Vánoční koncert, který se odehrál v sobotu 17. prosince.

Na radnici panovala nejen sváteční, ale hlavně přátelská atmosféra. Hudebníci nejen skvěle hráli, ale celý koncert umocnili pohodovou náladou. Bylo vidět, ale i slyšet, že hudba je jejich upřímnou vášní.

„Co jsme nachystali pro své posluchače? Vánoční písně, ale nejen ty. Zazní i píseň z muzikálu Sněhová královna, písnička od Hany Zagorové Mé dětské svátky,“ řekla sólistka orchestru Taťána Groušlová, která zároveň celý koncert moderovala.

Jablunkovanka pod taktovkou kapelníka Josefa Durstina těší diváky víc jak třicet let. Za tu dobu odehrála nespočet koncertů nejen u nás, ale i v sousedním Slovensku a Polsku, kde se také těší velké oblibě.

Na koncert zavítal i starosta polského Gogolina Joachim Wojtała, který pozval Jablunkovanku na vystoupení do svého města.

„Gogolin a Jablunkovanka patří k sobě, proto se už teď těším na váš koncert,“ pozdravil diváky Wojtała, kterým popřál spokojené Vánoce a hodně zdraví do nového roku.

 

 

Komentáře