Ve werku muž spadl z jeřábu

Před několika dny záchranáři ošetřovali muže ve věku osmatřiceti let, který spadl ze schodů jeřábu z výšky zhruba tří metrů v Třineckých železárnách.

Informaci o zranění muže po pádu z výšky asi 3 metrů z jeřábu v Třineckých železárnách převzali operátoři tísňové linky ZZS MSK 14. srpna krátce před 16 hodinou. Na místo události byla vyslána zdravotnická výjezdová skupina ze stanoviště v Třinci a současně vzlétl vrtulník LZS Ostrava.

Muž po pádu udával silnou bolest v oblasti bederní páteře a brnění dolních končetin. – V rámci přednemocniční první pomoci zraněnému byly podány léky proti bolesti, byl imobilizován pomocí krčního límce a vakuové matrace a uložen do transportních pevných nosítek. Po připojení na lano byl za pomoci hasičů Třineckých železáren jeřábem transportován z prvního patra industriální budovy a zdravotnickou posádkou za doprovodu lékaře LZS převezen sanitním vozem k vrtulníku. S podezřením na poranění páteře byl následně šetrně letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán na oddělení Urgentního příjmu – popsal zásah tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Foto: ZZS MSK

Komentáře