Policisté se zaměřili na rychlost a načapali skoro 300 hříšníků

REGION Minulý týden se v pondělí a v pátek moravskoslezští policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena zejména na dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel jak v obci, tak mimo ni. Největší hříšník chycený při činu překročil povolenou rychlost o 68 km/h.

Doprvně bezpečnostní akce se konala v rámci mezinárodní spolupráce s ROADPOL, tedy organizací družující dopravní policie členských států EU. Policisté kromě kontroly dovolené rychlostí jízdy se samozřejmě zaměřili také na dodržování všech dalších pravidel v silničním provozu.

Během těchto dvou dnů neuniklo kontrole celkem 1097 vozidel. Policisté zjistili 473 dopravních přestupků, z toho bylo 276 v souvislosti s porušením dovolené rychlosti. Pomyslným rekordmanem byl řidič osobního automobilu, kterému dopravní policisté naměřili na silnici I/57 mezi obcemi Lesní Albrechtice a Kajlovec rychlost 158 km/h v místě, kde je povolená rychlost 90 km/h. U správního orgánu nyní řidiči hrozí nejen pokuta, ale také trest spočívající v zákazu činnosti na šest měsíců až jeden rok – uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Dalším nejčastějším prohřeškem řidičů bylo držení telefonu za jízdy, a to v 59 případech. Nevyhovující technický stav odhalili policisté u 20 vozidel, 26 řidičů pak vyjelo na zpoplatněnou komunikaci bez platné dálniční známky a dalších 10 osob nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. Ve dvou případech usedli řidiči za volant po požití alkoholu a v jednom případě po užití jiných návykových látek.

Policisté za 441 přestupků uložili blokové pokuty příkazem na místě ve výši přesahující 270 tisíc korun, zbylých 32 přestupkových jednání pak oznámili příslušnému správnímu orgánu – dodala mluvčí.

 

Komentáře