MajDay prověřil všestrannost

VENDRYNĚ MajDay, adrenalinový závod, ve kterém účastníci překonávají občas hodně netradiční překážky, se konal v sobotu 13. srpna. Součástí závodu byl i Festivalu pohybu.

MajDay je jedinečný závod dvojic, ve kterém závodníci zdolávají netradiční překážky. Pořadatelé připravili 13 kilometrovou trať, která vedla nejen po souši, ale i po vodě. Závod prověřil nejen kondičku, ale i všestrannost.

Jak píšou pořadatelé: „Závod je náročný – a rozhodně se na něj nepřipravíš! Popleteme Ti totiž nejen nohy, ale i hlavu. Ale neboj, nepotřebuješ žádné speciální vybavení ani extrémní fyzičku. Možná nevyhraješ, možná cestou zabloudíš a do cíle se doplazíš… to není podstatné. Předkládáme ti jedinečnou gorolskou výzvu pěkně „po našymu“.“

Nejlepšího času dosáhl tandem Jakub Cieslar – Tomáš Suszka, trať zdolali za 1:20:42. Druhé místo získala dvojice Aleš Velička – Marek Zeman z týmu Bo Poruba!!!. Třetí skončili Radek Hála – Jakub Pavlovec, kteří do cíle dorazili v čase 1:31:48.

V ženské kategorii na prvním místě skončila dvojice Jana Byrtusová –  Žaneta Húdoková v čase 1:43:30, druhé místo získalo duo Vendula Ferugová – Daniela Ferugová s časem 1:51:43. Na třetí příčce skončily Anna Milerská – Małgorzata Szotkowska, které doběhly do cíle v čase 1:53:14.

Součástí závodu byl i Festivalu pohybu, ve kterém sportovní oddíly prezentovaly svou činnost, ukázaly nejen dětem, ale i dospělým, jakým druhům sportů je možno se na Třinecku věnovat.

Odpoledne účastníky čekal koncert, který trval do pozdních večerních hodin, kdy se na podiu střídala jedna kapela za druhou.

 

Komentáře