Věřím, že kluky posílí zkušenosti z loňska, tvrdí kouč Ocelářů Varaďa

TŘINEC Konečně se Oceláři v semifinálové sérii s Plzní dostali do vedení a…dopadlo to takhle – podruhé za sebou si zahrají finále. Zvednou podruhé nad hlavu pohár pro extraligového šampiona?

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ŠKODA PLZEŇ 5:1

Trenér Ocelářů Václav Varaďa

Vletěli jsme na ně, chtěli jsme vyvinout tlak a konečně vstřelit první branku, což se nám podařilo. V prvních dvou utkáních jsme malinko zaspali, ale pak to bylo těžké dostat se zpět do série proti tak kvalitnímu týmu, jakým je Plzeň. Měli jsme šťávu, a vrátili sérii k nám. Jsem pyšný na kluky za to, co dokázali. Jít podruhé za sebou do finále není jednoduché. Věřím, že ty zkušenosti, které mají z loňska je posílí.

Útočník Ocelářů Vladimír Dravecký

Těší mě, že jsem svými góly mužstvu pomohl. Je to týmová práce, všichni jsme věřili, že to vyjde. Pořádně se připravíme a věřím, že budeme úspěšní.

Útočník Plzně Jan Kovář

Když nás porazili čtyřikrát, tak už to není náhoda. Jednoduše byli o kousek lepší. Myslím si, že to byla pěkná série, vyrovnaná. Mně nezbývá než pogratulovat Třinci k postupu. My dnes jednoduše nebyli šťastnější.

Útočník Plzně Vojtěch Němec

Byly to naprosto vyrovnané zápasy. Nepostoupil lepší tým, ale šťastnější. Rozhodla první třetina. Já trefil tyčku a z protiútoku jme dostali gól. Hlava nám asi trochu vypnula. Pak nám tam spadly takové dva blbé góly a už jsme se do toho nedokázali dostat. Momentálně jsme zklamaní, hrozně to bolí.

BRANKY A NAHRÁVKY: 11. Dravecký, 14. Werek (Marcinko, Gernát), 19. Dravecký (Gernát), 56. Růžička (Polanský, Adamský), 60. Galviņš (Polanský) – 38. Preisinger (Pulpán, Jones). Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, Jan Kovář (Plzeň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 400 (vyprodáno). Třetiny: 3:0, 0:1, 2:0. Konečný stav série: 4:3.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Gernát, Musil, Galviņš, Doudera, Dravecký – Růžička, Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

PLZEŇ: Frodl (21. Miltchakov) – Moravčík, Čerešňák, Pulpán, Jones, Vráblík, Kaňák – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Indrák – Stach, V. Nedorost, Kratěna – P. Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

Komentáře