Víkend s myslivci v Jablunkově: přehlídka trofejí, svod psů

JABLUNKOV Okresní myslivecký spolek ve Frýdku-Místku spolu s Českomoravskou kynologickou jednotou při příležitosti přehlídky trofejí lovecké sezony z honiteb 2017, které návštěvníci obdivovali o víkendu na radnici v Jablunkově, pořádal jarní svod psů, který proběhl ve spolupráci s městem Jablunkov.

To poskytlo areál Městského lesa, kde odborníci posuzovali mladé lovecké psy. Majitel psa se může dozvědět, zda má pes správnou výšku, kontroluje se skus a počet zubů, kvalita srstí, barva očí, postavení uší, tvar čenichu atd. Jarní svod má velký význam také pro chovatele, kteří díky němu mají zpětnou vazbu o kvalitě svých odchovů.

V prostorách Domu dětí a mládeže v Jablunkově proběhlo v sobotu dopoledne okresní kolo soutěže „Zlatá srnčí trofej“ pro děti.

Odpoledne v parku Antonína Szpyrce si návštěvníci užili kulturní část. Vystoupily folklorní soubory Jackové a Lipka, Kwiczoły z Polska, heligonkáři Jedlovina ze Slovenska, trubáči OMS Přerov, poté k poslechu a tanci hrála místní kapela Bidon a Contiband.

Součástí programu bylo i pasování na lovce vysoké zvěře. Kromě zajímavého programu na své si přišli i gurmáni, protože se servírovala pravá myslivecká kuchyně. Návštěvníci si mohli pochutnat i na regionálním jídle.

Fotogalerie ze sobotního dne:

 

Komentáře