Všechny mezistátní osobní vlaky přestávají jezdit

  REGION/ČR Kvůli koronaviru a nouzovému stavu, který včera vyhlásila Vláda ČR, bude zastavena veškerá mezistátní osobní železniční doprava mezi Českou republikou a Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem. Vlaky na území České republiky pojedou obvykle do pohraniční přechodové stanice, resp. do poslední určené stanice na území České republiky.

  Z rozhodnutí krizového štábu Slovenské republiky železniční osobní doprava mezi Slovenskem a Českou republikou je zastavená už od dnešního rána. K zastavení dalších spojů mezinárodní železniční dopravy dojde o půlnoci z pátku 13. března na sobotu 14. března 2020. Vzhledem k nařízenému omezení dopravy přes hranice České republiky nebude zajištěna žádná náhradní doprava v přeshraničních úsecích.

  Mezistátní dálkové vlaky na přechodu Mosty u Jablunkova – Čadca, vlaky SC Pendolino Košičan 241 / 240 pojedou v úseku Praha – Český Těšín a zpět. Spoj SC 243 pojede pouze do Bohumína. Vlaky Ex Ostravan a Fatra pojedou pouze do stanice Návsí. Regionální vlaky mezi Moravskoslezským krajem a Slovenskem budou ukončeny v zastávce Mosty u Jablunkova.

  Mezistátní dálkové vlaky EuroCity z Prahy, Ostravy, Rakouska a Slovenska / Maďarska do Polska pojedou na území České republiky pouze po stanici Bohumín. Zastavena bude také regionální doprava mezi Moravskoslezským krajem a Polskem. Osobní vlaky na Těšínsku budou končit ve stanici Český Těšín. Na Ostravsku ukončí jízdu osobní vlaky z Polska ve stanici Chałupki a nepojedou do Bohumína.

  České dráhy umožní cestujícím návratky jízdenek bez srážky, podobně, jako je tomu již u jízdenek např. pro žáky a studenty.

   

  Komentáře