V pondělí se zavřou hranice

  ČR Od pondělí Češi až na výjimky nebudou smět vycestovat do zahraničí. Nikdo se také do republiky nedostane. O úplné uzavírce hranic informoval dneska premiér Andrej Babiš. Lidé, kteří pracují v příhraničí do 50 kilometrů od českých hranic, do práce nadále jezdit mohou.

  Zákaz vstupu pro všechny cizince s výjimkou cizinců s přechodným nebo trvalým pobytem a zakázání občanům ČR a cizincům s trvalým nebo přechodným pobytem vycestovat z území ČR vstoupí v platnost  od pondělí 16. března 0:00 hod.

  Vláda také nařídila povinnou karanténu pro všechny, kdo se vrátí ze zemí, do nichž byl v rámci nouzového stavu zakázán vstup. Doposud karanténa platila pouze pro lidi vracející se z Itálie, nově povinná karanténa platí i pro ty, kteří se vrátili z Číny, Jižní Koreje, Íránu, Španělska, Rakouska, Německa, Norska, Švédska, Francie, Belgie, Nizozemska, Dánska, Velké Británie a Švýcarska.

  Lidé, kteří pracují v příhraničí do vzdálenosti 50 kilometrů do karantény nemusí.

  Mezi dalšími nařízeními vlády jsou zákaz návštěv od sobotní půlnoci ve věznicích a detenčních ústavech a také pozastavení činnosti všech denních stacionářů.

  Komentáře