Na hraničním přechodu v Těšíně je klid i když v nemocnici leží tři nakažení koronavirem

  ČESKÝ TĚŠÍN/CIESZYN Po zavedení nouzového stavu a informaci o pondělním uzavření hranic jsme se vydali na hraniční přechod mezi Těšíny. Žádná kontrola, žádné měření teploty, žádná nervozita či panika. Přitom v nemocnici v Cieszyně jsou tři nakažení koronavirem a jeden z nich měl kontakt s dětmi z české strany hranice.

  U místní provozovny popíjelo několik bezdomovců, občas některý šel lákat od procházejících zlotůvku, že prý koronavirusa nemá, ale peníze potřebuje preventivně, na vitamíny.

  Procházející přes hranici z české strany starší paní bylo do řeči. Sdělila nám, že byla na české straně nakoupit Alpu pro sebe i dceru. Na polské straně je desinfekčních prostředků málo, lidé je hodně skupují.

  Jediným, koho téma koronaviru viditelně zajímalo, byl štáb polské televize.

  V Szpitalu Śląskim v Těšíně jsou hospitalizovány tři osoby nakažené koronavirem. Jedním z nemocných je osmileté dítě, které – jak potvrdilo město Český Těšín na svém FB profilu – bylo v kontaktu s dětmi z Českého Těšína. O zvážení nutnosti cesty do Těšína a do Polska informuje cedule na Mostě Přátelství.

  Jak to dnes na hraničním přechodu Český Těšín – Cieszyn vypadalo ukazují fotografie Pavla Schauera.

   

   

  Komentáře