Obchody, kromě lékáren a potravin, jsou zavřené. Kostely také.

  ČR Od dnešního rána jsou zavřené obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Opatření má trvat do úterý 24. března do 6 hod. Se stejnou účinností vláda zavřela restaurace, v provozu zůstává zaměstnanecké stravování.

  O zavření obchodu rozhodla vláda v noci. Kromě prodejen potravin a lékáren jsou otevřené prodejny výpočetní techniky a elektroniky, pohonných hmot, hygienického zboží a drogerie, prodejny malých domácích zvířat, krmiva, novin. Fungují také prádelny.

  Zavírají se také restaurace, otevřené budou pouze provozovny, které neslouží veřejnosti, jako např. zaměstnanecké stravování. Zákaz neplatí pro provozovny rychlého občerstvení, které mají výdejové okénko. Zavřené budou také kadeřnictví a kosmetiky.

  Pokud se jedná o bohoslužby, tak  – po dobu trvání nouzového stavu se ruší všechny veřejné (nejen nedělní) bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelích, kaplích a jiných prostorách Římskokatolické církve na území ostravsko – opavské diecéze. Výjimkou jsou pohřby, které umožňují veřejný obřad s účastí vyšší než třiceti osob – sdělil biskup František Václav Lobkowicz

  Podobná opatření se chystají zavést také Slovensko a Polsko, které pro cizince zavírá hranice dnes o půlnoci.

  Komentáře