MOSTY U JABLUNKOVA Skvělý víkend zažil běžecký oddíl SKI MOSTY. Na krajském přeboru svěřenci oddílu po vynikajících výkonech obsadili pódiová umístění.

Přebor se konal v sobotu 7. března na Pradědu. Tratě byly připraveny u Sport Hotelu Kurzovní. Na start se v mrazivém počasí a husté mlze postavilo 141 závodníků od Jeseníku až po Brno.

Nejlepšího umístění dosáhla Anna Milerska, která si v kategorii mladších dorostenek doběhla pro první místo a stala se tak Přeborníci Moravskoslezského kraje. Jan Milerski (starší žáci) skončil na třetím místě, stejně tak i Magda Jakubiková (mladší žačka).

Takové výsledky motivují nejen naše svěřence, ale i trenéry do dalšího tréninku. Poslední zimy moc běžkařům nepřejí. Trénujeme na Kubalonce v Polsku, kde mají přírodní sníh a trasy umí připravit, podmínky na trénování tam jsou. Škoda jen, že v souvislosti se situací kolem koronaviru jsou všechny další závody odvolány, protože by ještě mohli ukázat, co v nich je a zúročit tak tvrdé hodiny tréninků,“ uzavřela Dorota Zogatová, trenérka.

 

 

Komentáře