TŘINEC V Rokycanech se konal mezinárodní turnaj CMTA Zlatý Mongkon. David LION Křístek z Como-3 gym vybojoval zlato a Karolína LAGERTHA Klusová po sporné prohře ve finále stříbro a navíc vyhodila soupeřku z ringu.

Skvěle zorganizovaný turnaj pod hlavičkou českého svazu thajského boxu a reprezentačním trenérem Jardou Hodinou nabídl divákům kvalitní zápasy. Za Como-3 gym Třinec se turnaje účastnili dva bojovníci, David Křistek ve váze 86 kg a česká reprezentantka Karolína Klusová.

Ve svém prvním zápase Klusová porazila šikovnou českou bojovnici. Tu po jedné sérii vyhodila strhem z ringu, takovou silou, jaká se v ženách jen tak nevidí, a postoupila do finále.

Druhý den Karolína Klusová nastoupila ve finále proti rakouské reprezentantce. První kolo bylo vyrovnané a další kola už Klusová tahala za delší konec. Přesto s podivem rozhodčí přiřkli vítězství Rakušance a Klusová tak prohrála 2:1 na body.

„Bezprostředně po zápase jsme byli osloveni nejen českými trenéry, nejen trenérem reprezentace ale i trenéry izraelské a německé reprezentace. Všichni byli zajedno v tom, že vítězství bylo na straně třinecké bojovnice Klusové,“ prozradil trenér Como-3 gym Třinec Martin Vaňka.

Davida Liona Křístka čekal v semifinále reprezentant z Maďarska. Křístek si s ním s velkým přehledem poradil a byl kladně hodnocen i reprezentačními trenéry a prezidentem svazu. Dozvěděl se, že s ním budou počítat i v dalších turnajích. Posléze ho čekalo finále. Soupeř mu vzdal a Křístek tak zvítězil bez boje a z prestižního mezinárodního turnaje si odvezl zlatou medaili.

 

Komentáře