Výhru v Pardubicích trefil Růžička

TŘINEC Oceláři v roce 2018 ještě neprohráli. Po vítězstvích nad Spartou a Chomutovem uspěli rovněž v Pardubicích, kde vyhráli na nájezdy.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:3 sn

Podle statistik byl poměr střel 38:17 ve prospěch Pernikářů. Na konečném výsledku se však propastný rozdíl neprojevil, dva body za výhru po samostatných nájezdech (rozhodl Růžička) putovaly do Slezska.

Třinec mohl mít všechny tři body, ale to by se musel vyvarovat dvouminutovému výpadku, za který draze zaplatil – Perret a Sýkora čtyři minuty před závěrečnou sirénou bleskově srovnali a poslali zápas do prodloužení.

Oceláři vstoupili do utkání velmi dobře, obránce Roth jim v početní výhodě zajistil náskok a z kraje třetí třetiny jeho snahu druhým gólem podpořil Dravecký. Prodloužení branku nepřineslo, vítěze určily až samostatné nájezdy. „Jsme rádi za extra bod v nájezdech, které nám dlouhodobě nejdou a máme s nimi problémy,“ přiznal po utkání kouč Ocelářů Václav Varaďa.

BRANKY A NAHRÁVKY: 55. Perret (TS), 56. P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda) – 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozh. náj. Růžička. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 8 639. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 – 0:0.

PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, Musil, Jank, Adámek – Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Hrňa, Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Cienciala, Mikulík, Svačina.