TŘINEC Posunout se do horních pater tabulky – toto předsevzetí si dal před startem jara fotbalový Třinec. S takovou to ale rozhodně nepůjde.

FK PARDUBICE – FK FOTBAL TŘINEC 4:0

Třinec rozjel sezonu strašidelně – zdaleka nejhůře v novodobé historii druhé ligy. Skvělým podzimním finišem však špatný start napravil, dostal se na 20 bodů a přiblížil se silnému středu tabulky.

V úvodních dvou jarních kolech posílený Třinec své podzimní úsilí doslova pošlapal. Proti Ústí ho nekoncentrovanost při standardních situacích a mdlý první poločas stály tři body, v Pardubicích to bylo ještě horší – školácké hrubky v defenzívě a k tomu naprostá bezradnost v útočné fázi.

Hráli jsme tak do prvního gólu. V závěru prvního poločasu si dáme skoro vlastní gól, ale to je důslednost pardubických hráčů, že tam jdou a nenechají nic náhodě,“ pravil trenér Třince Jiří Neček.

Ve druhé půli se projevila nedůslednost. V mančaftu musíme udělat pořádný řez, protože takhle se nedá hrát. To bychom prohráli s kýmkoliv,“ prohlásil Neček.

Třinec neskóroval v Pardubicích už 437 minut. Naposledy tam zvítězil před pěti lety, v posledních pěti duelech pod Vinicí uhrál jediný bod. Ani to však není omluva.

Rozdíl mezi námi a Ústím či Pardubicemi byl v tom, že soupeři byli snaživější, bojovnější, semknutí a odhodlanější. Oba týmy nás napadaly, hrály agresivně, chtěly vyhrát, což na nás vidět nebylo. Děláme nevídané chyby, dopředu jsme jaloví, nebojujeme jeden za druhého, ztrácíme míče a schází nám sebevědomí,“ přidal svůj pohled generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Mizerné vykročení do jara mohou třinečtí fotbalisté napravit v sobotu v důležitém domácím klání se Znojmem. „Bude to pro nás klíčové utkání před reprezentační přestávkou. Pokud neuspějeme, budeme se muset zamyslet, co dál,“ naznačil Kula.

BRANKY: 38. Solil, 45. Tischler, 51. Jeřábek, 67. Tischler. Rozhodčí: Vojkovský – Šimáček, Vaňkát. ŽK: Petráň, Fousek – Vaněk, Bedecs. Diváci: 538. Poločas: 2:0.

PARDUBICE: Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek – Mužík (82. Kovář), Solil, Tischler, A. Fousek (77. Sokol) – Petráň (69. P. Černý).

TŘINEC: Adamuška – Lupták, Šuľa, Bedecs, Janoščín – Omasta, Vaněk (57. Klec), Weber, Janošík (70. Schwendt) – Hapal (61. Buchvaldek), Dedič.

 

Komentáře