PÍSEK Dva bratři – Janek a Danek Michalikovi z Písku. Zatímco starší Jan tíhne k přírodě a k folkloru, mladší Daniel (20 let) od dětství aktivně sportuje. Hraje fotbal za Písek – s 11 góly je nejlepším střelcem svého týmu.

Na jaře máte za sebou dvě derby utkání. V Hrádku jste prohráli 2:0, s Bukovcem jste se doma rozešli smírně 2:2. Střetnutí sousedů sledovaly tři stovky diváků. Co na to říkáte?
V Písku chodí na fotbal docela dost lidí. Na derby jich přijde hodně vždycky, kdysi spoustu diváků chodívalo i na derby s Jablunkovem.

Jaké byly vaše sportovní začátky?
Asi do šesté třídy jsem jezdil závodně na běžkách za Dolní Lomnou. Pak mě více chytil fotbal. Vloni jsem byl na běžkách snad po třech letech.

Zůstala vám výdrž z běžeckého lyžování? 
Když jsem dříve hrával za žáky, fyzickou kondici jsem měl nejlepší ze všech. Teď sám cítím, že už to není takové, jako kdysi.

Střelecky se vám daří, síť soupeřů jste v probíhajícím ročníku rozvlnil jedenáctkrát. Jaká je vaše gólová meta?
Většinou dávám góly zblízka, z pětky nebo ze šestnáctky. Jinak na vstřelené góly moc nekoukám. Hlavní je, aby se vyhrávalo.

Láká vás vyzkoušet si vyšší soutěž než je okresní přebor?
Myslím si, že zatím na to nemám. Musím na sobě dál pracovat a časem uvidíme.

Máte nějaký oblíbený tým, oblíbeného hráče?
Kdysi jsem hltal Barcelonu, ale teď už to tak důkladně nesleduji. Jen tak po očku, protože není čas. Ale Messi se mi svou hrou líbí pořád.

Váš starší bratr Jan má jiné koníčky, folklor a přírodu. Jste úplně rozdílní?
Ano, sto a jedna. Zatímco já sport žeru, brácha na něho nikdy moc nebyl, zajímaly ho jiné věci. Fotbal jsme spolu nikdy nehráli.

Komentáře