Vzpěračka Gorzolková se poprvé stala mistryní ČR!

TŘINEC Boskovice, 19. května 2018. Na tohle datum třinecká vzpěračka Denisa Gorzolková nikdy nezapomene – poprvé v kariéře se stala mistryní ČR do 20 let! Ve stejné věkové kategorii se radoval z titulu také její partner Jakub Gorný.

Letos devatenáctiletá Gorzolková zvedá činky nad hlavu zhruba dva roky. Ve sbírce má několik stříbrných a bronzových medailí z vrcholných českých akcí. Ta nejcennější jí prozatím scházela.

Zlato získala na šampionátu do 20 let v Boskovicích – v trhu zvládla 60 kg, v nadhozu zdolala 87 kg, což je ve dvojboji 147 kg. Poslední dva výsledky jsou novým osobním rekordem perspektivní třinecké vzpěračky.

Na jihu Moravy se náramně dařilo rovněž Jakubovi Gornému. Mládežnický reprezentant startující v hmotnostní kategorii do 105 kg neměl sobě rovných – výkony 148 kg v trhu a 178 kg v nadhozu posunul hranici svého dosavadního maxima, nastřádal 361 bodů a díky tomu se radoval z absolutního vítězství.

V Boskovicích se představily další dvě třinecké vzpěračky a obě si vedly skvěle. Darja Supiková brala stříbro za 49 kg v trhu a 58 kg v nadhozu, Klára Klabalová obsadila pátou příčku (46 trh, 57 nadhoz).

 

Komentáře