Vesnice roku 2018 – uspějí Hrádek s Bystřicí?

HRÁDEK, BYSTŘICE Dvě obce z našeho regionu – Hrádek a Bystřice – se budou ucházet o titul Vesnice roku 2018. Do soutěže se přihlásilo 228 obcí z České republiky. V prvním ročníku získala Bystřice třetí místo.

Nejpočetnější zastoupení má Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina – 25 obcí, nejméně obcí se do soutěže přihlásilo v Olomouckém kraji – pouze 11. Náš region budou reprezentovat Bystřice a Hrádek, který se do soutěže přihlásil poprvé.

Všechny obce navštíví hodnotitelská komise z kraje. Ve vyznačeném čase obce budou prezentovat své realizované i plánované projekty, tradiční akce, které pořádají, společenský a spolkový život a další.

Vítězové krajských kol, která budou probíhat v květnu a červnu, se probojují do celostátního kola, které se uskuteční počátkem září. Vítěz celostátního kola a držitel titulu „Vesnice roku 2018“ bude vyhlášen 15. září v Luhačovicích.

A cena pro vítěznou obec? Dva milióny korun z Ministerstva pro místní rozvoj a na dva roky zdarma osobní vůz Škoda Octavia Combi G-TEC.

Soutěž se prvně uskutečnila v roce 1995, kdy Bystřice skončila třetí. Které další obce z našeho regionu se jí zúčastnily? Dolní Lomná, Hrádek, Mosty u Jablunkova, Nýdek a Komorní Lhotka.

Komentáře