Werk Arena bude hostit gamingový turnaj

TŘINEC HC Oceláři Třinec uspořádají ve dnech 8. – 10. června ve Werk Areně gamingový turnaj s názvem Red Dragon Tournamen.

Je to vůbec poprvé, kdy v Česku takovou akci pořádá sportovní klub. Ideově si Oceláři vzali příklad z fotbalového Realu Madrid, který pravidelně pořádá podobnou akci (ve hře FIFA na herních konzolích).

„Akce je zaměřena pro fandy výpočetní techniky a lidi, které zajímá hraní her. Proto tady budeme mít i bohatý doprovodný program, v rámci kterého budou přední světoví výrobci prezentovat novinky ze světa počítačů. V několika případech tu budou k vidění i věci, které ještě v České republice nebyly nikdy prezentovány. Tito výrobci tu budou mít i své herny, takže lidé si budou moci zahrát i další hry a to ať na počítačích anebo herních konzolích. Proto i my, jako organizátor akce, tedy HC Oceláři Třinec, nabídneme lidem možnost zahrát si hru NHL proti naším hráčům, kteří v této sezoně získali v hokejové Tipsport extralize stříbrné medaile,“ poinformoval tiskový mluvčí HC Oceláři Třinec Radim Sajbot.

Co se týká turnaje, Třinec bude mít dvě plnohodnotné hry. První se jmenuje GWENT. Je to karetní hra, které se zúčastní 128 hráčů. Dá se říci, že do Třince přijede kompletní evropská špička a hráči např. z Německa, Dánska, Srbska, Velké Británie atd. Jedná se o profesionály, kteří se hraním této hry živí. Vítěz třineckého Gwentu postoupí na turnaj kategorie Gwent Challenger, kde se hraje o 100 tisíc USD.

Druhou hrou je OVERWATCH. Jde o 3D akční hru (střílečku), kterou hrají mezi sebou, v případě ligy s názvem Visegrad Four Series, šestičlenné týmy. Liga s názvem Visegrad Four Series bude k vidění v Česku vůbec poprvé. I tady přijede několik plně profesionálních týmů, které mají svého kouče, manažera a další odpovídající zajištění.

Celková dotace Red Dragon Tournament je 17 tisíc amerických dolarů, což je na české poměry mimořádná částka. Z toho důvodu je zajištěn streaming do celého světa.

Dalším velkým zpestřením bude i exhibice VŠB Ostrava a VUT Brno v Overwatchi. Oba vysokoškolské týmy se v této 3D akční hře spolu utkají v pátek a v sobotu večer od 20 h.

Gamingové hry se stávají společenským fenoménem. Nejdál jsou v tomto ohledu v USA. Např. finále nejprestižnější série ve hře Dota 2 (další střílečka týmů) sledovalo v Seattlu přímo v hale 15 tisíc diváků, po celém světě se na tuto akci dívalo 92 milionů lidí a celkově se hrálo o dotaci takřka 25 milionů dolarů.

Zde je odkaz na oficiální FB turnaje: https://www.facebook.com/RedDragonTournament/, kde je už umístěno i pozvánkové motivační video.

 

Komentáře