Z Prostějova se Třinec vrátil pouze s bodem

TŘINEC Tři body měli takříkajíc v kapse. Nakonec však třinečtí fotbalisté na Hané museli vzít zavděk pouze jedním.

1. SK PROSTĚJOV – FK FOTBAL TŘINEC 2:2

Další neúspěšný pokus o vybojování druhého vítězství v sezoně. A další zápas, v němž Třinec čelil pokutovému kopu. Letos už potřetí. Neinkasoval však ani jednou.

Rozhodčí odpískal „desítku“ za ruku kapitána Kušníra. Exekutor Koudelka neuspěl, brankář Adamuška jeho střelu vyrazil!

Z branky se tak radovali hosté. Na konci kombinační souhry byla Machalíkova pobídka Valentovi, který z druhé vlny zacílil přesně k tyči.

Koudelka své penaltové selhání po změně stran napravil, parádní střelou srovnal. Přitom po prvním poločase mohlo být už dávno po zápase, protože Slezané spálili hned několik šancí. Gól mohli dát Kubala, Omasta, dvakrát Hlúpik s Valentou, který ještě k tomu napálil břevno.

Hosté se trefili až z penaltového puntíku, desítku proměnil Bedecs. Protestující Janíček dostal červenou kartu, jenže Třinečtí s početní výhodou naložili bídně.

A když už se chystali naložit si tři body do autobusu, Biolek na zadní tyči řekl: tak moment, kampak, pánové?

Od stavu 1:1 jsme byli horším týmem. Po proměněné penaltě proti deseti hráčům jsem byl hodně překvapený, že se domácí takhle nadechli. Místo toho, abychom zklidnili hru a více drželi míč, snažili jsme se hrát nějakou překopávanou. Domácí díky svému nadšení zaslouženě vyrovnali, takže jsme tady spíše ztratili dva body. Nejsme tak mladý tým, abychom nedisponovali potřebnými zkušenostmi,“ mračil se trenér Třince Svatopluk Habanec.

BRANKY: 21. Valenta, 59. Bedecs z pen. – 53. Koudelka, 81. Biolek. Rozhodčí: Dubravský. ŽK: Janíček, Biolek, Kroupa – Bedecs, Valenta, Kušnír, Vaněk. ČK: 59. Janíček (Prostějov). Poločas: 0:1.

PROSTĚJOV: Bréda – Lutonský, Schuster, Janíček, Biolek – Pašek (35. Rolinc), Sus, Kotouč (74. Střeštík), Píchal (64. Šteigl) – Koudelka – Kroupa.

TŘINEC: Adamuška – Kušnír, Bedecs, Gáč, Omasta – Machalík (84. Wojnar), Vaněk (87. Samiec) – Arroyo, Valenta, Hlúpik – Kubala (69. Cienciala).

Komentáře