ČESKÝ TĚŠÍN Za hokejisty Kozubové nastupuje útočník Martin Blahut. Hokejista, který kdysi hrával v Českém Těšíně za žáky, se snaží pomoct svému týmu projít do základní fáze soutěže.

Hokej jste se učil hrát v Českém Těšíně.
Ano. Před patnácti lety jsem zde nastupoval za žáky. Asi rok také za dorost, ale později se náš tým rozpadl. Hokej se v Českém Těšíně prakticky rozsypal, když nebylo áčko. Měl jsem pauzu, na výšce jsem si našel partu amatérů a s ní jsem začal hrát.

Co jste vystudoval?
Zdárně jsem dokončil Vysoké učení technické v Brně.  A teď je ze mě informatik.

Hokejem si pročistíte hlavu?
Přesně tak. Hraji jenom soutěž BAHL, sem tam si zahraji ještě s nějakou partou.

Neuvažoval jste o tom, že byste mohl zkusit krajskou soutěž za Český Těšín?
Ne, na to bych neměl. Byl jsem se na ně podívat, ale to už je o level výš. Vloni vyhráli mistra a to už jsou úplně jiné bomby než to, co předvádíme my.

A co Slezská hokejová liga, neláká vás?
Přiznám se, že jsem nevěděl, že se také hraje. Dozvěděl jsem se to až potom od kluků, kteří v ní začali hrát. Já hraji hokej dvakrát třikrát týdně, to mi stačí. A doma jim to stačí také.

Zatímco loni se Kozubová drala mezi nejlepší, letos se jí vůbec nedaří. Čím to?
Před sezonou nám odešla spousta hráčů. Jedním z nich je Robert Pszczolka, spolehlivý obránce. Přišli jsme i o některé útočníky, navíc jsme měli spoustu zraněných. Na druhou stranu přišli mladí kluci z rybníku, kteří v životě žádnou soutěž nehráli. Chodí s námi na tréninky. Když se na trénincích hraje klidnějším tempem, a pak takový hráč přijde do ostrého zápasu, je to úplně o něčem jiném.

O postup do vyřazovací fáze musíte zarputile bojovat v předkole play-off.
Předkolo je nová soutěž, takže doufám, že to bude lepší. Chtěli bychom mít co nejlepší výchozí pozici. Myslím si, že herně jdeme nahoru, akorát musíme proměňovat šance. My ty příležitosti máme, ale musíme začít střílet góly. Když zazdíme čtyři tutovky za zápas, je jasné, že soupeř nás za to potrestá.

Stalo se vám to kupříkladu i v derby s Hrádkem. Nejdříve jste zazdili přečíslení tři na jednoho a za deset sekund jste nadali gól, i když jste jeli dva na bránu.
A tam se to, jak se říká zlomilo, protože vzápětí jsme dostali gól na 1:3. Když dostaneme gól, vždy nás to nahlodá a pak už je bohužel kolikrát vymalováno.

 

Komentáře