Žáky „přivítala“ nová tělocvična

PÍSEČNÁ Žáci ze Základní školy Písečná se v novém školním roce dočkali nové kuchyně s jídelnou a také tělocvičny.  Díky přístavbě a rekonstrukci bylo rovněž možné navýšit kapacitu dětí v mateřské škole.

„I když byla přístavba a rekonstrukce ZŠ a MŠ kvůli lednovému velmi nepříznivému počasí v časovém skluzu, stihli jsme to. Vše dopadlo na výbornou a v pondělí jsme začali nový školní rok s moderní tělocvičnou, kuchyní a jídelnou,“ neskrýval radost starosta Písečné David Ćmiel.

„Díky přístavbě jsme mohli do nových prostor přestěhovat kuchyň s jídelnou, staré prostory jsme zrekonstruovali tak, aby vznikla místnost pro mateřinku. Ve stávajících třídách jsme vyměnili rozvody elektřiny, dali nové omítky a osvětlení. Celková cena díla je 17 200 00 Kč, z toho 65% jsme získali z Ministerstva školství, zbytek zaplatila obec,“ dodal Ćmiel.

V nové přístavbě vzniklo místo i na novou ředitelnu. „Ano, je tomu tak. Nový školní rok jsem začala v krásné ředitelně s překrásným výhledem na Beskydy“, přiznala ředitelka školy Eva Byrtusová. Zároveň dodala, že úklid po rekonstrukci stihli jen tak tak: „V pátek to sice vypadalo, že se nestihne pouklízet a vše nachystat, ale všichni přiložili ruku k dílu. V pondělí tak nový školní rok mohl bez překážek začít“. 

Komentáře