Záludné a zábavné otázky v Hrádku

HRÁDEK Členové Místní skupiny PZKO a hosté se 7. prosince v hradeckém Domě PZKO občas pěkně intelektuálně zapotili. Populární kvíz, který v Hrádku dostal název Gródecko główka, zaplnil sál deseti týmy.

Kategorie otázek, jak se dalo očekávat, byly různorodé a tak každý ze soutěžících musel pořádně zahloubat ve své paměti a najít odpovědi na otázky v šesti oborech: zvuky, slavné osobnosti, hudba z filmů, Těšínské Slezsko, ovoce a znalosti o Polsku.

Například ve  skupině otázek „jaký je to zvuk“ byly prezentovány zvuky z běžného života. Asi každý z přehledem poznal škrtnutí zápalkou, ale padající lžička do čaje udělala vrásky na čele nejednomu účinkujícímu.

Z desíti družstev sestavených z tří až šesti osob zvítězil tým Dayta – tým místopředsedy MS PZKO Hrádek Tomasze Pilcha, stříbrnou příčku obsadili Migdały – Klub mladých z PZKO Bysřice, třetí příčka patřila smíšenému družstvu hradeckých a bystřických  Patałachy. Vítězné týmy obdržely dárkové poukazy ke konzumaci v nedalekých restauracích a láhev lahodného moku. Další družstva – Kaczuszki, Buły, Hyrczawianie, Mniej niż zero, Bandelocy,  My! a Baby Jagi – získaly cenu útěchy v podobě láhve „miodule“.

Během soutěže se objevily i bonusové otázky, za které mohli hráči získat šampaňské nebo šťavnatý ananas. Celou akcí s přehledem vedly Agata Adamik a Magdalena Ćmiel.  Ke skvělé atmosféře přispělo i bohaté občerstvení a pocit k nezaplacení všech účastníků – už zase vím toho víc!

Komentáře