Zápasníci se vrací do Jablunkova

JABLUNKOV V sobotu se v tělocvičně jablunkovské základní školy uskutečnil první ročník soutěže „O ZLATÉ JABLKO“ v zápase řeckořímském a v ženském zápase. Žíněnky byly připraveny pro kategorie žáků, žákyň a kadetek včetně přípravky  “A“.

Zájem o tuto soutěž byl velký, protože do závodu se přihlásilo 107 závodníků. Bezmála stovka diváků mohla sledovat začínající, tak i zkušenější borce, jak se snaží poslat soupeře na lopatky.

Jedná se o první ročník soutěže „O Zlaté jablko“. Můžete nám říct proč první ročník, když kdysi v Jablunkově probíhaly turnaje v řeckořímském zápase?

„Před dvaceti léty se v Jablunkově konaly zápasnické soutěže, ale pak to nějak utichlo. V současné době se zápas do Jablunkova zase vrací, o čemž svědčí dnešní soutěž, které se zúčastnilo až 11 týmů. Naši závodníci se „prali“ s nadšením o každý bod,“ sdělil nám Petr Casadio, čestný předseda třineckého týmu 

V Jablunkově už nějakou dobu existuje zájmový oddíl zápasníků z řad mládeže.

„Ano, zde v Jablunkově máme už tři roky tým žáků, který pracuje ve zdejším DDM. O dobré práci jeho vedoucích Václava Fazekaše, který byl i ředitelem této soutěže, a Josefa Bojka svědčí i tato soutěž, na které je účast pozvaných týmů opravdu velká,“ dodal Casadio.

Jak si vedli jablunkovští a třinečtí závodníci na této soutěži?

„Jablunkovští skončili na třetím místě a třinečtí na prvním místě, což je velmi dobrý výsledek. Je vidět, že odvádíme dobrou práci, máme širokou základnu, na které svoji činnost stavíme. Jenom pro upřesnění jablunkovský tým je veden pod DDM Jablunkov, ale mateřská základna je v třineckém týmu,“ doplnil na závěr Casadio.

Výsledky jednotlivců:

Třinečtí zápasníci:

První místa: Alexandr Bartoň, Patrik Sikora, Veronika Burová

Druhá místa: Marek Szkandera, Adam Sikora, Alexandr Morcinek, Štěpán Kozubík, Anna Mazgajová

Třetí místa: Jan Lysek, Adam Cieslar, Tereza Lipowská

Jablunkovští zápasníci:

První místa: Ondřej Pilch, Kristian Juhasz

Druhá místa: Domink Kavka, Jakub Szuscik, Filip Byrtus, Vojtěch Martynek, Jan Samiec

Třetí místa: František Suszka, Vojtěch Lohn, Domink Gazur, David Niedoba

Družstva:

1. místo – TJ TŽ Třinec se 300 body

2. místo – TJ Lokomotiva Krnov s 280 body

3. místo – DDM Jablunkov s 251 body

Prohlédněte si fotogalerii, kterou pořídil Pavel Schauer.

 

Komentáře