Zatím nic nezabírá. Ani návrat mistra světa Heczka

TŘINEC Hokejbalisté Třince jsou s pouhými pěti body ve slovenské nejvyšší soutěži poslední. V jarní premiéře zapsali první výhru, ale posléze třikrát prohráli.

Třinec udělal všechno proto, aby zvládl dva zápasy na domácím hřišti a zmenšil ztrátu na soupeře. „Abychom mohli hrát, z hrací plochy jsme odklízeli sníh a posléze led, přičemž na hřiště jsme nasypali půl tuny soli – nejdříve tři sta kilo, poté dvě stě,“ prozradil hrající předseda třineckého klubu Patrik Cieslar.

Důkladné přípravy byly k ničemu, U splavu v obou případech dominovali hosté – nejprve tu uspěla Skalica (1:7) a posléze Nitra (0:4). Zlepšení nepřišlo ani v Diakové, hokejbalisté Třince si odvezli prohru v poměru 4:0.

V bráně se překonává reprezentační brankář Lukáš Heczko, ale ani jeho kvality, snaha a zkušenosti prozatím nejsou zárukou úspěchu. Ostřílený gólman, který okusil elitní soutěž v zemi helvetského kříže, po odchodu z Třince hájil branku Pardubic a posléze Martina. Teď se vrátil, aby svému mateřskému týmu pomohl z bryndy.

„Hrajeme v křeči, máme hrozně velký problém vstřelit branku. Myslím si, že je to o hlavě, protože kluci v týmu jsou mladí a potřebují se vyhrát. Někdy prostě nejsme horší, ale vzadu předvádíme hrozné věci. Bohužel, nejsme schopni hrát to, co chceme. Musíme se z toho nějak vymotat,“ řekl Heczko – držitel zlaté, stříbrné a bronzové medaile z mistrovství světa.

 

Komentáře