JABLUNKOV, KARLOVA STUDÁNKA Děti z jablunkovských mateřských škol si užívaly dva týdny na čerstvém horském vzduchu. Do Karlové Studánky na ozdravný pobyt odcestovaly zrovna v době nejvyššího výskytu smogu u nás, kdy koncentrace polétavého prachu v ovzduší například v Třinci byla o 200 procent vyšší, než by měla být.

„V dvoutýdenním programu děti čekalo ubytování v srdci Jeseníků, dechová cvičení, inhalace, wellness v hotelovém bazénu, solná jeskyně, výlety po okolí, karneval, sportovní aktivity a výtvarné dílničky. Sněhu bylo také dost, takže přišly na řadu i lyže, sáňky a boby,“ uvádí Lucie Peter Tomková z odboru školství jablunkovské radnice.

V rámci zimní olympiády se v nedalekém lyžařském středisku Kopřivná konal olympijský festival s řadou sportovních a kulturních atrakcí, takže účastníci pobytu zde měli možnost si vyzkoušet třeba i některé netradiční sportovní disciplíny.

V loňském roce město zorganizovalo ozdravný pobyt pro děti poprvé. Měl úspěch, proto na něj letos navázalo a podařilo se mu opět získat dotaci z Moravskoslezského kraje.

Jana

Komentáře