Ze šatlavy přímo na policejní služebnu

    KARVINÁ To se jen tak nevidí. Muž z Českého Těšína, který si v karvinské věznici odpykával trest za krádež, během odchodu na svobodu ukradl ve věznici věci v hodnotě 16 tisíc korun a ihned skončil na policejní služebně.

     Policisté zjistili, že muži středního věku z Českého Těšína skončil výkonu trestu odnětí svobody, který si odpykával za krádež. Již se s „přechodným“ bydlištěm loučil, avšak zaměstnanci věznice u něj před propuštěním v rámci prohlídky našli jemu zjevně nepatřící věci. Muž si měl přibalit různé oděvní svršky a doplňky v hodnotě přibližně 1 000 korun (kalhoty, triko, čepici či ponožky a boty), které však patří věznici. S věcmi bylo zajištěno i zařízení na bázi čerpadla v hodnotě 15 000 korun, které dle zjištěných skutečností rovněž přináleží věznici – uvedla policejní mluvčí Soňa Štětinská.

    Muž byl samozřejmě zadržen a s policisty zamířil po opuštění vrat věznice na policejní služebnu. Kriminalisté ho obvinili z pokusu zločinu krádeže, za který mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

    Foto: vscr

    Komentáře