V loňském roce ubylo dopravních nehod

  MSK V roce 2020 v Moravskoslezském kraji došlo k poklesu nehodovosti a to o  10,27 procent. Na silnicích zemřelo 38 osob, což je o 15 méně než v roce 2019. Hlavní příčinou dopravních nehod stále zůstává způsob jízdy, následují nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost.

  I to špatné je k něčemu dobré. Na snížení nehodovosti se podílelo vyhlášení nouzového stavu a s tím související omezení volného pohybu, cestování a zavádění hygienických opatření. Ze statistických ukazatelů roku 2020 vyplývá, že na silnicích v Moravskoslezském kraji se snížil nejen počet osob, které v důsledku nehody zemřely, pokles se projevil  také u lehce zraněných osob (-369) a nehod, kdy byl viník pod vlivem alkoholu (-8) a drog (-5). Celkem došlo za rok 2020 k 9 197 nehodám, což je o 1 053 méně, než v roce předchozím.

  Nejvíce osob zemřelo na našich silnicích v červenci a to sedm osob, v únoru a listopadu čtyři osoby. Nejtragičtější den byl pátek 3. července, kdy zemřely při nehodách čtyři osoby – uvedla mluvčí krajských policistů Pavla Jiroušková. Zároveň dodala, že k  nejvyššímu počtu usmrcených za rok došlo v okrese Frýdek-Místek (14), poté následovaly shodně Opava a Karviná (6).

  Hlavní příčinou dopravních nehod stále zůstává způsob jízdy, následují nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. Z nejohroženějších účastníků silničního provozu přišlo o život osm chodců, šest cyklistů a pět motocyklistů.

  Co se týká činnosti moravskoslezských policistů, kromě běžného výkonu služby, realizovali v průběhu roku také přes šest desítek  dopravně-bezpečnostních akcích, při kterých zjistili 96 216 přestupků a celkem uložili příkazem na místě částku přesahující 44 milionů korun. Při silničních kontrolách bylo 3 177 řidičů pod vlivem návykových látek.  Dále bez jednoho v 19 tisících případech telefonovali řidiči za jízdy, což je o 234 případů více, než v roce 2019.

   

   

  Komentáře