Zítra zahájí činnost nový filmový klub

BYSTŘICE Mezinárodní filmový festival Babí léto, který letos začne za 20 dní, přichází s novinkou. Zítra, tedy 13. září v 17.30 hod., v bystřickém kině zahájí činnost Klub polského filmu (Klub filmu polskiego).

Prvním snímkem promítaným v rámci klubu bude v 18 hod. film Tomasze Siekelskeho Tylko nie mów nikomu (Nikomu to neříkej), který nedávno otřásl celým Polskem. Nutno dodat, že o filmech, které v rámci klubu budou k zhlédnutí, rozhodnou sami členové. Zájemci o členství zaplatí pouze symbolický jednorázový poplatek ve výši 50 korun. Na oplátku budou mít zaručeno trvalé členství v klubu a také bezplatný vstup nejenom na další projekce v rámci klubu, ale i během filmového festivalu.

Filmové Babí léto, je festivalem, který se od 27 let zaměřuje na filmy polské, české a slovenské kinematografie. Přestože je festivalem regionálním, který pořádá třinecký Kulturní klub, nejednou se stalo, že právě na něm měl některý z prezentovaných filmů svou zahraniční premiéru. Zda tomu tak bude i letos se dozvíme již brzy, avšak nejvíce komentovaný film v Polsku během posledních týdnu můžeme vidět už zítra.

Komentáře